جاذبه های گردشگری بوکان

جاذبه های گردشگری بوکان

bukan-city

جاذبه های گردشگری بوکان

بوکان یکی از مهم‌ترین شهرهای کردنشین کشور به حساب می آید که با داشتن  آب و هوایی معتدل توانسته به یکی از مراکز جذب گردشگر تبدیل گردد.شهر بوکان جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که اگر بخواهید از همه جاذبه های گردشگری شهر بوکان دیدن کنید به شما پیشنهاد میکنیم زمانی بیشتر از  ۲ یا ۳ روز را به این منظور اختصاص دهید.

غار دوکچی که در فاصله ۱۴ کیلومتری بوکان می باشد یکی از جاذبه گردشگری بوکان می باشد که به شما پیشنهاد می شود حتما از آن دیدن کنید. غار قلایچی که  در فاصله ۹ کیلومتری شمال شرقی شهرستان بوکان و در مجاورت محوطه باستانی قلعه قلایچی قرار گرفته یکی از غنی ترین غارهای مکشوف ایران به به شمار آورد.

شهرستان بوکان داردای دو شهر بوکان و سیمینه است و ۷ دهستان دارد که عبارتند از دهستان آختاچی ، ایل تیمور ، ایل گورک، بهی فیض اله بیگی ، آختاچی شرقی ، آختاچی محلی و بهی دهبکری.

مردم بوکان به زبان کردی سورانی و لهجه مکریانی صحبت می کنند.

برخی از جاذبه های گردشگری بوکان به شرح زیر می باشند:

 

اگر شما اهل بوکان هستید یک جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و… در بوکان می شناسید که فکر می کنید خوب است سایر هم میهنانمان با آن آشنا شوند در معرفی شهر خودتان به نحو احسنت بزای گردشگران همین الان برای معرفی آن ، دانسته ها، تجربه ها، خاطرات و تصاویر خود از آن جای دیدنی، اثر باستانی و تاریخی، تفریحگاه، مکان مقدس و زیارتگاه، جاذبه گردشگری و…را برای مجله گردشگری ارومیه بفرستید تا علاوه درج در سایت  با دیگران به اشتراک بگذارید!

 

مطلب پیشنهادی

تخت سلیمان

تخت سلیمان توریستی, جاذبه های تاریخی و مذهبی سایر شهرستانها, جاذبه های طبیعی سایر شهرستانها مجموعه بناهای …

دیدگاهتان را بنویسید