قلعه عباس آباد بوکان

قلعه عباس آباد بوکان

قلعه تاریخی عباس آباد در سال ۱۳۶۷ در بررسی باستانشناسی بر محور تپه قالیچی مورد شناسایی قرار گرفت . قلعه عباس آباد در محلی به نام “گردتپه” در روستای عباس آباد بوکان قرار دارد.

قلعه عباس آباد بر تمام ارتفاعات مجاور و همچنین دشت وسیع  اطراف رودخانه سیمین رود کاملا مسلط می باشد و در قدیم به عنوان یک دژ عمل می کرده است یکی از جاذبه های گردشگری بوکان می باشد.

شکل قلعه بیضی نزدیک به دایره می باشد و برجهای آن نیم دایره و توپر هستند سنگهایی که در جبهه بیرونی آن به کار گرفته شده اند همه بزرگ و تراشدار می باشند ولی سنگهای جبهه درونی حصار دژ از سنگ لاشه است و سنگهای کوچک از جنس آهکی با ملاتی احتمالاً از ماسه و اهک که در داخل حصار بکار رفته در استحکام بدنه دیوار بسیار موثر بوده است .

fort-abbas-abad-bukan

 

 

اگر شما اطلاعات و تصاویری از قلعه تاریخی عباس آباد بوکان دارید که فکر می کنید در معرفی بهتر این مکان خوب است سایر هم میهنانمان با آن آشنا شوند  همین الان دانسته ها، تجربه ها، خاطرات و تصاویر خود را ازقلعه عباس آباد بوکان را برای مجله گردشگری ارومیه بفرستید تا علاوه بر درج در سایت به اسم شما در معرفی بهتر این مکان به عنوان یک مکان گردشگری با دیگران به اشتراک گذاشته شود!

 

مطلب پیشنهادی

تخت سلیمان

تخت سلیمان توریستی, جاذبه های تاریخی و مذهبی سایر شهرستانها, جاذبه های طبیعی سایر شهرستانها مجموعه بناهای …

دیدگاهتان را بنویسید