سوغات و صنایع دستی تکاب

سوغات و صنایع دستی تکاب

tekab-soghat-sanaia-dasti

سوغات و صنایع دستی تکاب

صنایع دستی و سوغات تکاب در این قسمت از سایت به معرفی سوغات و صنایع دستی تکاب می پردازیم. مردم تکاب اغلب به شغل دامداری و کشاورزی مشغول هستند

یکی از مشهورترین سوغات تکاب که شاید در سطح ایران و حتی جهان معروف باشد میتوان فرش انرا نام برد که به فرش افشار یا ( فرش آهنین ) نیز معروف گردیده است و جزء صنایع دستی تکاب نیز به شمار می آید و حاصل زحمت و هنر شیر زنان تکاب میباشد. از سوغات دیگر تکاب میتوان میوه ای را نام برد که کمی ترش مزه است. نام  این میوه ی محلی ( گرکه )  که در فصل تابستان در بوستان ها کاشت میشود و  بسیار خوشمزه هست و از جمله انواع محصولات مرغوب کشاورزی و باغی مانند سیب – گردو – انگور و حتی کشمش که یکی از مرغوبترین کشمشها و مخصوص تکاب میباشد را نام برد. در روستاهای تکاب انواع محصولات لبنی از جمله (شیر – خامه – پنیر محلی – کره ی محلی – سر شیر و …..) را درست میکنند که بسیار خوشمزه و لذیذ میباشد و همچنین در اکثر دشتها و کوههای تکاب مردم به زنبورداری مشغول هستند که عسل بسار خوشمزه و لذیذی را تولید میکنند که میتوان آن را به عنوان یکی از سوغات تکاب نام برد.

جاجیم – گلیم – صنایع چوبی و پشمی و فرش نیز از مهمترین سوغات تکاب میباشد حتی میتوان از آثار خوشنویسان باذوق و اساتید خوشنویسی تکاب که در سطح کشور نیز به دلیل آثار بی نظیر خود به شهرت رسیده اند به عنوان سوغات به یادگار برد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tekab-soghat-sanaia-dasti,سوغات و صنایع دستی تکاب,سوغات تکاب,صنایع دستی تکاب,تکاب چی بخریم,فرش افشار تکاب,سوغاتی تکاب,

 

 

 

مطلب پیشنهادی

تخت سلیمان

تخت سلیمان توریستی, جاذبه های تاریخی و مذهبی سایر شهرستانها, جاذبه های طبیعی سایر شهرستانها مجموعه بناهای …

دیدگاهتان را بنویسید