خواهر خوانده های ارومیه کدام شهرها هستند؟

خواهر خوانده های ارومیه کدام شهرها هستند؟

معنی خواهر خواندگی شهرها چیست؟

شهر خواهر خوانده یا خواهر شهری به قراردادی گفته میشود که مسئولین و سران دوشهر یا کشور به امضا میرسانند تا به موجب آن همبستگی و اتحاد انسانی و فرهنگی میان دو شهر بیشتر گردد.

اصطلاح خواهرخواندگی برای اولین بار در اروپا در سال ۱۹۲۰ میلادی مابین شهری از انگلیس و شهری از فرانسه به منظور اتحاد بین شهروندان که دارای منافع مشترکی بودند به امضا رسید. کلمه شهر در بیشتر زبانهای دنیا مونث بوده و به همین دلیل کلیمه خواهرخواندگی به این پیوند داده اند.

بجز خواهرخوانده یا خواهر شهری (شهر خواهر) به آن شهرهای دوقلو و شهرهای دوستی نیز میگویند

خواهرخواندگی دوشهر از وجه اشتراکهای دوشهر نیز بوجود میآید مثلا نامگذاری خیابانها مانند بعضا مانند هم باشد یا بافت شهری مشابه باشد یا از نظر علمی و دانشگاهی یا بندر دارای نشانه های مشترکی باشند و همین موجب انگیزه میشود تا در میان دوشهر قرارداد خواهرخواندگی منعقد گردد.

شهرهای خواهر خوانده ارومیه

ارزروم ترکیه : ارزروم بزرگتری شهر شرق ترکیه است.

فوجیان چین

وارنا بلغارستان : ارومیه و شهر وارنا از نظر بافت شهری و جاذبه های گردشگری و صنعت و تولید و برگزاری نمایشگاهها باهم تشابهات زیادی دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urmia sister city – خواهر خوانده های ارومیه کدام شهرها هستند؟, خواهر شهر , شهرهای دوستی ارومیه, شهرهای دوقلوی ارومیه, خواهرخوانده های ارومیه, Urmia sister city

مطلب پیشنهادی

اولین سینما و نمایش به صورت حرفه ای در ارومیه

اولین سینما و نمایش به صورت حرفه ای در ارومیه اولین سینما و نمایش به …

دیدگاهتان را بنویسید