کلیسای صخره ای سعدل چالدران

کلیسای صخره ای سعدل چالدران

rocky-church-sadal

کلیسای صخره ای سعدل شهرستان چالدران

کلیسای صخره ای سعدل شهرستان چالدران با قدمت سه هزار ساله خود یکی از زیباترین آثار تاریخی در شمال استان آذربایجان غربی می باشد، که با حجاری های زیبایش بر روی سنگ نظر هر گردشگری را به خود جلب نموده.

این اثر تاریخی در شمال شهر چالدران در روستای سعدل واقع شده که تاریخ آن مربوط به دوره اوراتویی در قرن های چهارده و پانزده میلادی است.

کلیسای صخره ای سعدل دارای دو فضا می باشد، فضای دومی نسبت به فضای اولی کوچکتر است، در داخل دیوارهای هر کدام از این فضاها تاقچه هایی تعبیه شده که دارای کاربردهای مختلفی است.

ورودی این کلیسا مشرف به کوه های سمت شمال است در نزدیکی این کلیسا رودخانه ای در جریان می باشد. وجود دو اتاق ایوان محراب در داخل این بنای تاریخی نشان از استفاده این محل به عنوان عبادتگاه توسط ساکنین آن زمان است.

به دلیل حجاری شدن این کلیسا در دل کوه، زیبایی آن دو چندان شده و مردم آن را به عنوان کلیسای صخره ای می شناسند، هر ساله بازدیدکنندگان کثیری از سراسر کشور برای دیدن این اثر تاریخی به این مکان می آیند.

کلیسای صخره ای سعدل چالدران جزء آثار ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور می باشد.

لیست جاذبه های گردشگری چالدران (کلیک کنید)

 

کلیسای صخره ای سعدل, کلیسای صخره ای سعدل شهرستان چالدران, کلیسای سعدل شهرستان چالدران, کلیسای صخره ای آذربایجان غربی, کلیسای سعدل, کلیسای صخره ای روستای سعدل ,روستای سعدل, کلیسیاهای چالدران , کلیسای عجیب چالدران ,  Rocky church sadal

 

مطلب پیشنهادی

تخت سلیمان

تخت سلیمان توریستی, جاذبه های تاریخی و مذهبی سایر شهرستانها, جاذبه های طبیعی سایر شهرستانها مجموعه بناهای …

دیدگاهتان را بنویسید