زنبور داری ارومیه

زنبور داری ارومیه

زنبور داری ارومیه

منطقه ی ارومیه ، به علت واقع شدن در منطقه کوهستانی مملو از گل و گیاه ، و در اصطلاح جغرافیایی منطقه کوه و دشت یکی از بهترین نقاط پرورش زنبور عسل ، در ایران است. قبل از تولیدصنعتی زنبور عسل در این منطقه ، زنبور عسل به طور طبیعی از دزختان آویزان و بالای صخره های سنگی و غیره جمع آوری می شد.

سراسر کوهستانهای اطراف ارومیه تا شعاع شصت کیلومتری محل پرورش زنبور عسل می باشد. در این بین عسل  کوههای مارمیشو ، از اعتبار خاصی در بین فروشندگان و تجار عسل برخوردار است.در  فعالیت فعلی زنبورداران ارومیه تولید عسل دارویی مورد توجه قرار گرفته است ، و به سرعت در حال توسعه می باشد. عسل ارومیه به خصوص عسل منطقه کوهستانی مارمیشو از شهرت جهانی برخوردار می باشد. برای همین افراد زیادی سعی در فروختن عسل خود به نام مارمیشو می کنند در این قسمت نام  چند تن از زنبورداران اصیل منطقه مارمیشو را برایتان آورده ایم تا به صورت مستقیم و بدون واسطه از این افراد عسل طبیعی کوههای مارمیشو را تهیه کنید.

۱٫

۲٫

این لیست در حال تکمیل شدن می باشد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عسل ارومیه,عسل طبیعی ارومیه,عسل طبی ارومیه,عسل دارویی در ارومیه,بهترین عسل ارومیه,عسل مارمیشو,عسل طبیعی مارمیشو,زنبورداران ارومیه,عسل طبی مارمیشو,عسل مارمیشو ارومیه,خرید عسل مارمیشو,عسل کوههای ارومیه,عسل دارویی مارمیشو,تهیه عسل از ارومیه,عسل مارمیشو سوغات ارومیه

مطلب پیشنهادی

اولین سینما و نمایش به صورت حرفه ای در ارومیه

اولین سینما و نمایش به صورت حرفه ای در ارومیه اولین سینما و نمایش به …

دیدگاهتان را بنویسید