روستای راژان

روستای راژان

روستای راژان

روستای راژان که در بخش سیلوانای شهر ارومیه قرار دارد در نزدیکترین روستا به شهر سیلوانا می باشد .این روستا که نزدیک به ۱۰۰۰ خانوار را در خود جای داده است جمعیتی حدود ۶۰۰۰ نفر دارد. روستای راژان بزرگترین روستای مرگور می باشد. اهالی این روستا کردزبان هستند و به کار کشاورزی و دامداری مشغولند. فاصله نزدیک کوهای اطراف راژان و دسترسی آسان به این کوههای در فصل بهار و تابستان گردشگران و کوهنوردان زیادی را به سمت خود می کشاند.

اهالی روستاهای دوله پسان و خری ، هلوری و میر آباد پس از احداث سد شهر چای به ناچار به این روستا مهاجرت کردند و در این روستا سکنی گزیدند. برای رفتن به روستای راژان از سمت ارومیه  با گذر از جاده بند به سمت مرگور حرکت می کنیم به گذشتن از روستاهای بند و نوشان  یک دو و سه و گذر از سربالایی سد بند به سه راه معروف راژان می رسیم و به سمت چپ می رویم که به روستای راژان می رسیم.

از امکانات این روستا می توان به مدرسه ابتدایی راهنمایی و دبیرستان و همچنین برق ، آب لوله کشی ، گاز شهری و خیابان های آسفالت شده و دهها امکانات دیگر اشاره کرد.

در سه راهی راژان یک پمپ بنزین و ثبت احوال ، اداره جهاد کشاورزی و … قرار دارند.

روستای راژان یکی از مناطق دیدنی ارومیه به حساب می آید. از جاهای دیدنی نزدیک به راژان می توان به کوه خلیل، سایت پاراگلایدر، آبگرم هفت آباد، آبشار سوله دوکل و پیست اسکی خوشاکو اشاره کرد.

 

 

 

مطلب پیشنهادی

روستای خوش آلان

روستای خوش آلان روستای خوش آلان یا خوشالان یکی از روستاهای دهستان صومای برادوست ارومیه …

دیدگاهتان را بنویسید